close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 10 kwietnia 2019

  W dn. 30 marca br. w Kuala Lumpur z inicjatywy Ambasady RP w restauracji Tosca w Kuala Lumpur odbył się I Zjazd Malezyjskich Absolwentów Polskich Uczelni. W wydarzeniu wzięło udział ok. 80 osób, z czego ponad 40 malezyjskich absolwentów polskich uczelni.

  Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wydatnej pomocy Ambasady Malezji w Warszawie, która na prośbę naszej placówki przez ostatnich kilka miesięcy zbierała i przekazywała bazy kontaktów. Wśród gości Zjazdu znaleźli się również przedstawiciele malezyjskich i polskich instytucji edukacyjnych (m.in. NAWA, KRASP, AGH, ATH w Bielsku-Białej, UniKL, University of Malaya i in.) biorących udział w targach i konferencjach edukacyjnych APAIE2019 w Kuala Lumpur, ale także polscy przedsiębiorcy oraz miejscowa prasa.

   

  Zjazd zainaugurowały przemówienia Ambasadora K. Dębnickiego i Dyr. NAWA Ł. Wojdygi, którzy podziękowali za liczą obecność podczas pierwszej edycji wydarzenia i wyrazili nadzieję, że dobre doświadczenia z okresu studenckiego przysłużą się dalszej promocji Polski i polskiej edukacji wśród Malezyjczyków. Ambasador Dębnicki podkreślił, że następne edycje Zjazdu będą organizowane w również kolejnych latach.

   

  Zdecydowanie największą grupę absolwentów stanowili absolwenci polskich uczelni medycznych (WUM, Collgium Medicum, Łódzki Uniwersytet Medyczny). W spotkaniu uczestniczyło również kilku absolwentów politechnik. Uczestnicy wyrażali nadzieję, że spotkanie i wymiana kontaktów pozwoli na utrzymywanie stałych kontaktów z Polską i realizację wspólnych działań w przyszłości.

   

  02
  03
  04
  05
  07
  06

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: