close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 20 listopada 2017

  W dniu 14 listopada w hotelu JW Mariott w Kuala Lumpur odbyła się uroczystość z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Wśród 200 zgromadzonych gości byli przedstawiciele władz malezyjskich, korpusu dyplomatycznego, biznesu, świata nauki, kultury, lokalnych mediów, a także duża grupa mieszkających w Malezji Polaków. Strona malezyjska reprezentowana była m.in. przez podsekretarza w Ministerstwie Szkolnictwa Wyższego Pana Imrana bin Abdullaha.

  Gości powitał chargé d’affaires a.i. Maciej Tumulec. W swoim przemówieniu przypomniał o walce Polaków o niepodległość oraz fakt, że Polacy w swojej historii walczyli również o wolność innych narodów. Podkreślił również osiągnięcia Polski na arenie międzynarodowej, w tym sukcesy gospodarcze kraju po obaleniu komunizmu. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że Malezja jest kluczowym partnerem Polski w Azji Południowo-Wschodniej. Zachęcał także malezyjskie firmy do inwestowania w Polsce i zwracał uwagę na dobrą koniunkturę gospodarczą w naszym kraju. Zgromadzeni goście zostali zaproszeni do udziału w przyszłorocznych wydarzeniach organizowanych przez Ambasadę RP w Kuala Lumpur z okazji okrągłej – 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  12
  4
  5a
  7
  Legalis
  13

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: